مزایای تزریق واکسن گارداسیل

باید بدانیم که واکسن­ ها هیچگاه برای درمان بیماری تجویز نمی­ شود این حقیقت در مورد واکسن گارداسیل نیز صادق است و برای درمان بیماری­ هایی که ویروس پاپیلومای انسانی بوجود می­ آورد نقشی ندارد. اما برای پیشگیری ازابتلا به نوع خطرناک ویروس­های HPV  که بیشتر کسانی که فعالیت جنسی می کنند حداقل یکبار درزندگی ممکن است به آن دچار شوند، بسیار ضروری است.

100 ها تیپ از ویروس اچ پی وی شناخته شده اما تیپ های 6 ، 11 ، 16 ، 18  انواع پرخطر آن است که عامل اصلی و زمینه ساز سرطان های زیر می­ شود:

  • سرطان دهانه ی رحم
  • سرطان مقعد
  • سرطان واژن و سرطان آلت تناسلی مردان
  • سرطان دهان و سرطان حنجره

با تزریق واکسن گارداسیل می­ توانید بدن خود را در مقابله با انواع پرخطر ویروس آماده کنید و زمینه را برای پیشگیری کامل از سرطان­ های ذکر شده فراهم کنید.

چه  در مردان و چه در زنان بهترین زمان برای تزریق واکسن گارداسیل قبل از آغاز فعالیت­ های جنسی آن­هاست. البته بیشترین اثربخشی تزریق واکسن زگیل تناسلی (گارداسیل) در زنان درسن بین 9 تا 26 سال است و در مردان نیز بهترین سن 9 تا 21 سال عنوان شده است. دربعضی منابع ذکر شده است که می­توان تا سن 45 سال نیز این واکسن را تزریق کرد و انتظار اثر بخشی داشت هرچند تزریق این واکسن در سن بالای 27 سال مصونیت کمتری ایجاد می ­کند و نتیجه ممکن است راضی کننده نباشد.

 

 

واکسن گارداسیل برای افراد 9 تا 15 سال در دو مرحله و برای افراد  بزرگتر، در سه مرحله، به صورت عضلانی تزریق می ­شود. در هر مرحله یک دوز، تزریق می­ شود که هر دوز 0.5 میلی­ لیتر است.

برای تزریق دو مرحله­ای، در مرحله ­ی اول محدودیتی در انتخاب تاریخ ندارید. اما مرحله­ ی دوم را کمتر از 6 ماه پس از مرحله اول باید تزریق کنید.

برای تزریق سه مرحله ای نیز محدودیتی در انتخاب تاریخ برای تزریق مرحله اول وجود ندارد. اما مرحله­ ی دوم، دو ماه پس از مرحله اول و مرحله­ ی سوم یا همان مرحله آخر، چهار ماه پس از مرحله اول، باید تزریق شود.

بسیار مهم است که تزریق ها طبق برنامه­ ای که دکتر مشخص می­ کند باشد. به هرحال اگر برنامه و تاریخ تزریق­ ها بعد از تزریق اول را فراموش کردید، حتما به دکتر خود مراجعه کنید.

یکی از اهداف کلینیک سیزم، بالا بردن سطح آگاهی جامعه در مورد بیماری اچ پی وی(زگیل تناسلی) و پیشگیری از ابتلا به انواع پرخطر این بیماری که عمل ابتلا به سرطان های مختلف است، می باشد.

برای این منظور در این مرکز واکسن گارداسیل(واکسن زگیل تناسلی) موجود است و همه روزه برای متقاضیان عزیز تزریق می شود. سن مناسب تزریق واکسن گارداسیل از 9 سال تا 45 سال است و درصورتیکه سن متقاضی بین 9 تا 26 سال باشد تاثیر واکسن به مراتب بیشتر خواهد بود.

 

جهت مشاوره مستقیم با پزشک با شماره زیر تماس بگیرید:

0905-362-1680