مزوتراپی

مزوتراپی (Mesotherapy)یک روش درمانی کاملا جدید و پیشرفته است که روز به روز به حیطه عملکرد درمانی آن افزوده می‌شود. مزوتراپی در واقع یک درمان موضعی است که دقیقا در لایه میانی پوست که لایه مزودرم است انجام می‌شود و تاثیر درمانی بیشتری نسبت به درمان عمومی و سیستمیک دارد. این روش به دلیل پاسخ‌دهی بسیار سریع‌تر نسبت به دیگر روش‌های درمانی مثل داروهای خوراکی و کم‌بودن عوارض آن به دلیل مصرف بسیار اندک دارو و اثرات کاملا موضعی آن، روز به روز مورد استقبال بیشتر از سوی مردم و پزشکان قرار گرفته است.

کاربرد مزوتراپی

  • کنترل درد
  • لیفتینگ پوست
  • جوانسازی پوست
  • درمان چروک‌های ظریف پوست
  • درمان ریزش مو
  • درمان لک‌های مقاوم به درمان
مزوتراپی

عملکرد مزوتراپی

با افزایش سن، گردش خون در پوست کاهش یافته و به دلیل کم شدن اکسیژن و مواد مغذی، قدرت دفع سموم از پوست کاهش می‌یابد. این موارد باعث پیری زودرس پوست شده و در نتیجه پوست خسته‌تر به نظر برسد. مزوتراپی می‌تواند علائم پیری پوست را درمان کرده و از برزو این علائم پیشگیری کند همچنین می‌تواند به جوان‌سازی پوست کمک کرده و باعث شود که ظاهر صورت شما در نظر دیگران طبیعی‌تر به نظر برسد.

نتیجه دلخواه شما؛ پوستی شفاف و درخشان.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک روش درمانی است که از طریق تزریق داروها، ویتامینها و عناصر غذایی به داخل پوست سر عمل میکند و به چند روش مختلف قابل اجرا است. داروهای تزریقی در روش مزوتراپی به وسیله یک سوزن کوچک در عمق یک میلیمتری پوست سر (محل وجود فولیکولهای مو) قرار داده میشود. این روش کاملاً بدون درد است. به این ترتیب بر تأثیر پوست سر به عنوان یک مانع در برابر رشد موها غلبه میشود و مقدار کافی از داروها و مواد تقویت کننده رشد مو دقیقاً در همان نقطهای که لازم است، تأمین میشود. عمل مزوتراپی در حدود 40 دقیقه زمان میبرد.

مزوتراپی موی سر نتایج بسیار سریع و خوبی در درمان ریزش مو حاصل میکند، زیرا در این روش، داروها مستقیماً در محل ریشه مو و دقیقاً به همان مقداری که لازم هستند تزریق میشوند. در واقع مقدار دقیق مواد و عناصر مورد نیاز برای رشد موها را به وسیله هیچ روش درمانی دیگری نمیتوان تأمین کرد. به همین علت است که مزوتراپی برای درمان بیماریهای مختلف مربوط به موها مورد استفاده قرار میگیرد.

انتخاب ترکیب دارویی که در روش مزوتراپی تزریق میشود، به صورت اختصاصی برای هر بیمار انجام میگیرد و این ترکیب بر اساس وضعیت سلامت عمومی بیمار و نوع عارضهای که باعث ریزش مو در او شده است، تعیین میشود.

هدف از مزوتراپی چیست؟

برای کسانی که موی سالم دارند، از مزوتراپی برای مراقبت از موها و پیشگیری از ریزش آنها استفاده میشود. در این افراد مزوتراپی باعث افزایش رشد موها شده و آن دسته از فولیکولهایی که در فاز تلوژن (فاز استراحت) از چرخه رشد مو ماندهاند را فعال میسازد. به این ترتیب ریزش موها به تأخیر افتاده و فاز فعال رشد آنها طولانیتر میشود و موها انعطافپذیری و درخشندگی بیشتری پیدا میکنند. و از پیری زود رس مو ها در این اراد جلوگیری می شود.

در افرادی که موی آسیبدیده دارند یا به ریزش مو دچار شدهاند، از مزوتراپی جهت القاء کردن فاز رشد فعال موها، بهبود ساختار مو، رفع سفیدی موها، افزایش ترشح چربیهای طبیعی (سبوم) از غدد چربی پوست سر و تقویت ماهیچه های نگهدارنده موها استفاده میشود. که از این رو موها سلامت دوباره خود را به دست می آورند.

در صورتی که ریزش مو به خاطر ابتلاء به بیماریهای داخلی مختلف باشد، عمل مزوتراپی به منظور متوقف کردن روند ریزش موها انجام میگیرد. . باید توجه داشته باشید که مزو تراپی برای درمان ریزش مو ها استفاده میشود و در افرادی که مستعد ریزش مو هستند ، ریزش موها را قطع کرده و و سبب رشد موی مجدد موهای ریخته شده می شود.

رشد مجدد موهای ریخته

مزوتراپی نه تنها به توقف روند ریزش موها کمک میکند، بلکه موجب رشد مجدد موهایی که فولیکولهای آنها زنده ولی در حالت “خواب” به سر میبرد، میشود. هر چقدر استفاده از روش درمانی مزوتراپی را زودتر شروع کنید، شانس باقی ماندن موها و توقف ریزش آنها بیشتر خواهد بود. بنابراین توصیه میشود افراد با دیدن نشانه های ریزش موی خود هر چه سریعتر به انجام این روش اقدام کنند.

عمل مزوتراپی به صورت دورهای و در قالب یک سری جلسات درمانی متوالی انجام میشود. تعداد جلسات لازم برای هر بیمار بسته به شدت ریزش موها و نتایج مورد انتظار برای او متغیر خواهد بود. به طور متوسط این عمل در طی بیش از 10 تا 12 جلسه به فاصله هر 5 تا 7 روز یک بار انجام میشود. زمان دقیق این جلسات به چرخه رشد موها در بیمار و زمان لازم برای اثربخشی داروهای تزریق شده بستگی دارد. پس از پایان این سری از جلسات درمانی، در صورتی که پزشک تشخیص بدهد، ترکیب دارویی مورد نظر هر ماه یک بار در بیمار تزریق میشود تا به حفظ نتایج به دست آمده کمک کند. در این صورت مزوتراپی میتواند آثار و نتایج بادوام و ماندگاری داشته باشد. در برخی از موارد نیز بعد از گذشت دوره 8 الی 12 جلسه ایی مزو ، با توجه به تشخیص پزشک این عمل در مودت زمان هر شش ماه یکبار تکرار خوهد شد تا نتیجه ایی عالی و تضمینی را بر جای گذارد.

چند دوره از عمل مزوتراپی برای هر فرد لازم است؟

نیاز غذایی فولیکولهای مو به طور پیوسته ادامه دارد و هیچ گاه متوقف نمیشود. اگر مشکل ریزش یا کمپشتی مو با یک دوره مزوتراپی حل نشود و عاملی که باعث جلوگیری از جریان خون و تغذیه طبیعی فولیکولهای مو میشود همچنان به قوت خود باقی باشد، باید خونرسانی و تقویت موها به طور مصنوعی باز هم ادامه پیدا کند. در این صورت معمولاً عمل مزوتراپی حداقل یک تا دو بار در سال انجام میشود. به طور کلی میان دوره عمل مزوتراپی در هر فردی نسبت به فرد دیگر با توجه به شرایط بدنی متنفاوت هر فردی ، متغیر می باشد . و تشخیص میزان و مدت استفاه از این روش به تشخیص متخصص با توجه به شرایط مراجع ، بستگی دارد.

مکانیزم عملکرد مزوتراپی چگونه است؟

ترکیبات دارویی مورد استفاده در مزوتراپی باعث تقویت جریان خون در رگهای خونی پوست سر و بهبود تغذیه و خونرسانی به فولیکولهای مو میشود. این مواد با توجه به شرایط و نیاز مراجعین محاسبه شده و بر طبق نیاز فرد ، مورد تزریق قرار میگیرد.

این ترکیب دارویی شامل اسیدهای آمینه، ویتامینها و عنصر روی میباشد و تزریق آن در پوست سر باعث سلامتی و زیبایی بیشتر موهای شما خواهد شد.

ویتامین B که در ترکیب داروهای مزوتراپی وجود دارد باعث رفع شوره سر، تقویت فولیکولهای مو و بهبود عملکرد غدد چربی میشود. ویتامین B به گردش جریان خون کمک می کند به همین صورت جریان گردش خون در سر شکل گرفته و موجب تحریک فولیکول های مو می شود که استقامت و رشد موها را در پی دارد.رنگدانه ملانین از سفید شدن موها جلوگیری میکند و رنگ طبیعی آنها را تقویت مینماید.

به طور کلی مواد و ترکیبات موجود در داروهایی مزوتراپی، لیست بلندبالایی دارد. علاوه بر آن برای هر شخص ترکیبات مختلفی بر اساس شرایط و نیازهای او و نوع داروهایی که برای درمان عارضه شناخته شده نیاز دارد، تهیه میشود.

مزوتراپی چه فوایدی دارد؟

مزوتراپی از مزایا و فواید بسیار زیادی برخوردار است که باعث گسترش روزافزون استفاده از آن در سراسر دنیا شده است. برخی از مهمترین مزایای مزوتراپی عبارت است از:

• روشی کاملاً ایمن و بیخطر است.

• عوارض جانبی از قبیل آلرژی و حساسیتهای دارویی به دنبال ندارد.

• نیازی به استفاده از بیحسی یا بیهوشی ندارد.

• دوره بهبودی پس از عمل بسیار سریع است.

• عملی کاملاً بدون درد و ناراحتی است.

• قادر بودن ، درمان آلوپسی غیراندروژنیک

•ترمیم موهای آسیب دیده و پیشگیری از پیری زود رس مو ها

• تحریک رشد مو

• رفع مشکلات پوست سر از قبیل چرب شدن و شوره

• بدون نیاز به مرابت های ویزه

• بدون داشتن محدودیت سنی

• درمان کم پشت شدن موها

• درمان ریزش های سکه ایی موی افراد

• درمان خالی شدن و کم پشت شدن فرق سر افراد

نتایج مورد انتظار از عمل مزوتراپی کدام است؟

مهمترین آثار و نتایجی که عمل مزوتراپی برای یک شخص میتواند داشته باشد، شامل موارد زیر است:

• افزایش حجم، پُرپشت شدن و تقویت رشد موها

• جلوگیری از ریزش شدید و سریع موها

• تحریک فولیکولهای مو جهت ورود به فاز فعال (آناژن) در چرخه رشد خود

• تقویت موها و بازیابی موهایی که قبلاً ریخته است.

• مزوتراپی نتیجه ایی یک دست و یکسان دارد.

جهت رزرو وقت و دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

021-22008517

09053621680