میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یا (Percutaneous Collagen Induction Therapy) که به درمان تحریک کلاژن‌سازی نیز معروف است نوعی روش تحریک مکانیکال جهت ترمیم آسیب‌های ساختاری پوست است که منجر به بازسازی و جوان‌سازی بافت پوست می‌گردد. هدف این درمان، بهبود ظاهر و عملکرد پوست می‌باشد .میکرونیدلینگ یک روش غیرتهاجمی و معمولا با درد بسیار مختصر و قابل تحمل یکی از بهترین روش‌های شناخته شده در جهان برای جوان‌سازی، درمان آسیب‌های پوستی و بازسازی بافت‌های آسیب دیده است. میکرونیدلینگ یک روش امن است و نیازی به مواد شیمیایی ندارد. بافت، ساختار و ظاهر پوست از کلاژن و الاستین تشکیل شده است. با بالا رفتن سن کلاژن‌ها و الاستین‌ها به دلیل عوامل محیطی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید تجزیه شده و باعث خشکی، نازکی و چین‌و‌چروک‌دار شدن پوست می‌شود. عمل میکرونیدلینگ با تحریک کلاژن‌سازی تعداد کلاژن‌ها را افزایش داده و عمل ترمیم بافت پوست را انجام می‌دهد و ساختار و کارکرد پوست آسیب دیده، تغییریافته می‌شود. در نتیجه چین‌و‌چروک آن را از بین برده و باعث ایجاد پوستی جوان، صاف، کشیده و زیبا خواهد شد و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد .

کاربردهای میکرونیدلینگ

  • درمان چین و چروک
  • درمان اسکار (جای زخم و جراحت)
  • درمان سوختگی
  • درمان استرچ مارک (ترک‌های پوستی)
میکرونیدلینگ

عملکرد میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ در واقع نوعی تحریک مکانیکال است، عمل میکرونیدلینگ با استفاده از یک ابزار مخصوص که یک غلتک کوچک دارد، و تعداد زیادی سوزن در سر آن تعبیه شده است انجام می‌شود، غلتک روی سطح پوست حرکت داده می‌شود، و با تحریک زیرپوستی، میلیون‌ها میکروکانال در پوست به وجود می‌آید .میکرونیدلینگ با تحریک کلاژن‌سازی تعداد کلاژن‌ها را افزایش داده و عمل ترمیم بافت پوست را انجام می‌دهد و ساختار و کارکرد پوست آسیب دیده، تغییریافته می‌شود. در نتیجه چین‌و‌چروک آن را از بین برده و باعث ایجاد پوستی جوان، صاف، کشیده و زیبا خواهد شد و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد .

میزان تاثیرگذاری میکرونیدلینگ بر روی پوست

میکرونیدلینگ برای افرادی که در سه ماه گذشته راکوتان (ایزوترتینوین) مصرف کرده‌اند و یا کسانی که زخم باز، بریدگی، خراش باز، عفونت پوستی روی پوست خود دارند نباید انجام شود.

افراد باردار و در دوره شیردهی نباید میکرونیدلینگ را انجام دهند .

جهت رزرو وقت و دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

021-22008517

09053621680