تزریق بوتاکس

بوتاکس در زیر سطح پوست عمل کرده و فعالیتهای عضلانی را که باعث ایجاد چین و چروک می شوند، کم می کند.همه ی ما با تکان دادن سر، لبخندزدن و صحبت کردن باعث انقباض ماهیچه ای می شویم و انقباض ماهیچه ای مکرر سبب ایجاد چین و چروک، خطوط خفیف،خط لبخند و چین و چروک پیشانی می شود.معمولا بوتاکس در مقادیر کم زیرپوست تزریق می شود تا فعالیت های عضلانی را کاهش داده از چین و چروک پوست جلوگیری کند.پس از تزریق بوتاکس بین 2 – 14 روز طول می کشد تا نتایج آن مشخص شود و دوام آن حدود 3 الی 4 ماه می باشد.

  • تزریق فک : بعضی از افراد فرم چهارگوش خط فک را دوست ندارند. عضله‌های مخصوص جویدن، که باعث چهارگوش شدن فک می‌شوند، را می‌توان با بوتاکس کوچک‌تر کرد.
  • تزریق گردن : تزریق بوتاکس می‌تواند چین و چروک‌های نواری روی گردن را به سادگی از بین ببرد فقط این ناحیه بسیار حساس می‌باشد و فقط با یک اشتباه کوچک یا تزریق نامناسب در گردن، ممکن است منجربه ناتوانی بلعیدن در بیمار گردد.
  • درمان تعریق شدید : تزریق بوتاکس برای افرادی که از تعريق بيش از حد رنج می‌برند بسيار موثر است. بوتاکس در این نوع از درمان با متوقف کردن ارتباط اعصاب محرک سمپاتيک با غدد عرق، مانع ترشح عرق مى‌شود و در نهایت باعث خشک شدن کامل غدد عرق آن ناحیه از بدن مى‌شود؛ بوتاکس معمولا در نواحی عميق، جايى که غدد عرق قرار دارند مانند زیربغل دست‌ها و کف پاها، تزريق می‌شود.
  • درمان میگرن : تزریق بوتاکس در بیماران مبتلا به میگرن باعث قطع و یا طولانی شدن فاصله بین حملات سردرد برای بازه زمانی سه ماه تا چهار ماه می‎شود
  • تزریق چشم ها : درخشان‌ترین عضو صورت چشم‌های شماست. لبخند زدن و اخم کردن به مرور زمان روی چشم‌های شما تاثیر می‌گذارد و باعث به وجود آمدن چین و چروک‌هایی دور چشم‌های شما می‌شود به جز خطوط خنده خطوط ظریف دیگری نیز دور چشم دیده می‌شود که به خطوط پنجه‌کلاغی معروف هستند. بوتاکس برای نواحی دور چشم کاربرد دارد و بسیار موثر است، تا چشم‌های شما جذابیت پیشین خود را بازیابند و در میان صورت شما بدرخشند.
  • تزریق لب ها : چروک‌های منحنی شکلی دور دهان شما از لبخند زدن و یا اخم کردن‌تان ایجاد می‌شود؛ می‌توان خط اندوه، خط خنده و چین و چروک دور لب و حالت ناراحت و افسرده صورت را با تزریق بوتاکس از بین برد.
تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای چه نواحی از بدن استفاده می‌شود؟

در کلینیک سی زم با تزریق بوتاکس در نواحی مختلف بدن عارضه های متفاوتی را در این نواحی می توان برطرف نمود.

  • تزریق پیشانی : یکی از محبوب‌ترین کاربردهای بوتاکس رفع خطوط پیشانی است. چین و چروک‌هایی در اثر نگرانی، استرس و اضطراب و یا بالا رفتن سن روی پیشانی ایجاد می‌شود که هنگام خشم یا هیجان بیشتر جلب توجه می‌کند.
  • تزریق بین دو ابرو : چین و چروک‌های بین دو چشم که خطوط ۱۱ نیز نامیده می‌شوند، با بالا رفتن سن بین دو چشم ایجاد می‌شوندکه معمولاً بیشتر هنگام اخم کردن، نگران شدن یا تمرکز جلب توجه می‌کنند.

میزان تاثیرگذاری نتایج تزریق بوتاکس

در صورت وجود برخی بیماریهای عصبی یا عصبی عضلانی
موارد منع مصرف بوتاکس وجود دارد
در صورت داشتن هرگونه بیماری عصبی قبل از تزریق بوتاکس حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

در صورتیکه باردار هستید و یا در دوران شیردهی به فرزند خود هستید بوتاکس تزریق نکنید.

جهت رزرو وقت و دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

021-22008517

09053621680